Chcesz iść na Informatykę, ale nie masz pewności czy to dobry wybór? Zastanawiasz się czy są to studia z przyszłością?

Czy warto studiować Informatykę?

Przygotowaliśmy dla Ciebie garść informacji, które na pewno pomogą Ci w podjęciu decyzji.

OCZYWISTY WYBÓR

Zacznijmy od tego, że jest to najczęściej wybierany kierunek studiów w Polsce. W ubiegłym roku ponad 30 tysięcy osób zdecydowało się studiować informatykę.

Bardzo duży wpływ na tak ogromne zainteresowanie studiami informatycznymi ma wizja przyszłych, dużych zarobków. Absolwenci informatyki już na start mogą pochwalić się zarobkami często przekraczającymi średnią krajową.

Jak pokazują dane Ekonomicznych Losów Absolwentów w pierwszym roku po ukończeniu studiów blisko 95% osób kończących ten kierunek znajduje pracę, a ich płace są nawet dwukrotnie wyższe niż średnie lokalne wynagrodzenie.

OGROMNE MOŻLIWOŚCI

Jednak pieniądze to nie wszystko i przy wyborze kierunku powinniśmy również kierować się naszymi zainteresowaniami oraz możliwościami. Na absolwentów informatyki czeka naprawdę wiele ścieżek kariery. Tylko od Ciebie zależy, którą wybierzesz.

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się być grafikiem, administratorem, czy programistą kieruj się tym, co Ciebie najbardziej interesuje i pozwoli Ci połączyć wysokie zarobki z radością z pracy.

ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI

Niektóre zawody w przyszłości mogą stać się archaiczne i nie będą już potrzebne, ale jeżeli chodzi o informatykę to na pewno nie ma takiego zagrożenia.

Nawet pomimo dużej ilości absolwentów tego kierunku wchodzących co roku na rynek pracy nie ma ryzyka, że się on nasyci. Wraz z rozwojem technologii informatycznych stale tworzone są nowe miejsca pracy, które tylko czekają na młodych informatyków z dużymi ambicjami i nowymi pomysłami.

STUDIA W PWSZ W ELBLĄGU

Rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rusza już 28 maja. W PWSZ w Elblągu możesz studiować Informatykę na jednej z wielu dostępnych ścieżek dyplomowania, w tym:

Nie szukaj dalej i wybierz praktyczne studia, które najlepiej przygotują Cię do pracy w wymarzonym zawodzie. Możemy Ci zaoferować darmowe studia dzienne, popołudniowe oraz bogatą ofertę studiów zaocznych.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje dotyczące studiów w PWSZ w Elblągu sprawdź naszą ofertę, bądź skontaktuj się z nami przez e-mail: Turn on Javascript!.

 

Źródła:

1. Ekonomiczne Losy Absolwentów - ela.nauka.gov.pl,

2. "Informacja o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki." - Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Autor: Dariusz Trzciński


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry