Za nami Otrzęsiny PWSZ w Elblągu

Za nami Otrzęsiny PWSZ w Elblągu

Tradycją każdej szkoły czy uczelni jest uroczyste przyjęcie nowych członków do danej społeczności. I nie chodzi tylko o mianowanie przez władze oświaty na ucznia czy studenta, ale przede wszystkim o przyjęcie do uczniowskiej, studenckiej braci. Rada Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w iście młodzieżowym stylu od lat organizuje Otrzęsiny. W tym roku także nie pogrzebała tradycji.

 

Choć wydawać by się mogło, że nasze miasto wymarło, jeśli chodzi o młodzieżowe imprezy to Rada Studentów, zaprzecza temu stereotypowi. W czwartek - 29 listopada 2018 roku - w elbląskim klubie YOLO przewinęło się blisko 200 studentów będących reprezentantami każdego instytutu, a także gości z programu Erasmus +. Harmonogram imprezy i specjalnie przygotowane zniżki z okazji tego wydarzenia, skusiły nie tylko nowych studentów, ale także absolwentów, którzy mogli powspominać stare czasy.

 

W godzinach 19:00 - 22:30 studenci mogli sprawdzić swoje umiejętności wokalne w karaoke i choć początkowo każdy wstydził się, wahał, by coś zaśpiewać, to później kolejki po mikrofon ciągnęły się wzdłuż sali. O godzinie 23:00 rozpoczęło się tradycyjne „kocenie studentów”. Pierwszoroczni mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną — kręcąc się na miotle, trafiając piłeczką w kubki przeciwnika w Beer Pongu, balansując z książką na głowie czy kombinując z klepsydrą, tak by jej zawartość przesypać szybciej od przeciwnika. Każdy śmiałek — zarówno wygrany, jak i starający się wygrać — otrzymał przygotowaną przez uczelnie nagrodę. Następnie do godzin porannych odbyła się tradycyjna dyskoteka, którą studenci opuszczali z niechęcią — chcąc więcej.

 

Wniosek z imprezy jest tylko jeden — są w Elblągu młodzi, pełni energii ludzie, którzy potrafią bawić się w kulturalny sposób. Mamy nadzieje, że stereotyp wymarłego miasta wkrótce upadnie.

 

Kolejnym działaniem nowej Rady Studentów jest zorganizowanie akcji charytatywnej. „Mikołajkowy Lunch” to świąteczny kiermasz, który odbędzie się 12 grudnia 2018 roku w godzinach 9:00 - 12:00, w każdym instytucie PWSZ w Elblągu. Dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przekazany na elbląskie Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Zapraszamy wszystkich elblążan do wzięcia udziału w naszej akcji! Warto zrobić coś dobrego na święta.

 

 

Autorzy zdjęć: Marcin Mełus, Krzysztof Wróblak, Patrycja Augustyniak

Autor tekstu: Weronika Wójcik

 Data publikacji: 30 listopada 2018


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry